VIDEO Z TERÉNNÍ PRAXE NA TAIWANU

Webmaster | December 21st, 2017

Pokud jste neměli možnost se přijít na slavnostní premiéru videa na náš vánoční večírek, který se konal 13. 12. 2017, máte nyní možnost zde. Krátký audiovizuální klip dokumentuje pobyt studentů katedry sociální a kulturní antropologie (KSKA FF UPa) na Taiwanu. Klip přibližuje studentům a veřejnosti jeden z perceptivních způsobů zachycování událostí, s kterou pracuje vizuální antropologie. Mapuje noční markety, rozmanitost jídla, kulturní tradice, dynamiku společnosti, progresivní města a impozantní přírodu. Spolu se studentskými aktivitami poskytuje dostatek rozmanitých vjemů, které vás na chvíli přenesou do života na Taiwanu. Klip berte jako malou ochutnávku a v příštím roce se můžete těšit na celé video o pobytu na Taiwanu, jehož premiéra se bude konat v rámci jedné z jarních akcí katedry. Berte jej také jako video-pozvánku na studium na Taiwanu, které můžete absolvovat na některé z našich čtyř partnerských univerzit a kateder.

Kamera, střih a zvuk: Dominik Mudruňka, Aleš Jež