NABÍDKA VÝZKUMNÉHO TÉMATU – možno pro DP/BP

Adam Horálek | February 15th, 2017

Kolegové z University of Warwick ve Spojeném království nás oslovili s nabídkou zpracování pardubické gay tematiky. Sice se jedná o primárně historický výzkum, ale i o oral history, gender, sexualitu a další blízké oblasti výzkumu antropologie. Téma by bylo možné zpracovávat v rámci diplomové či bakalářské práce.

“Behem poslednich par mesicu jsme zjistili, ze v Pardubicich zilo nekolik zajimavych gayu. S jednim, Zdenou Benesem, mel vztah berlinsky malir Eberhard Brucks, ktery se s nim seznamil v roce 1944, kdyz se do Pardubic dostal jako vojak Wehrmachtu. http://www.schwulesmuseum.de/en/archive/tektonik/h/der-nachlass-brucks-im-schwulen-museum/

Chtela jsem se zeptat, zda-li si myslite, ze by nektery z Vasich studentu mel zajem zabyvat se tematem pardubickych teplych dejin ve 20. stoleti — treba ve forme bakalarske nebo diplomove prace. SPQP na to ma par podkladu, je mozne, ze archivari ze sbirky Brucks by byli ochotni na vyzkum take financne prispet. Myslim si, ze to je fantasticke tema a bylo by skoda, kdyby zustalo zapomenute.”

AH