Najdete nás na:

NABÍDKA STÁŽE NA GENERÁLNÍM KONZULÁTU ČR V MANCHESTERU

Adam Horálek | August 14th, 2019

Dobrý den všem,

pokud byste měli zájem, oslovil UPa Generální konzulát ČR v Manchesteru s nabídkou stáží pro studenty. Studenti sociální antropologie jsou obzvláště vítáni, ideálně pak ti, kteří směřují k romistickým tématům. Více viz níže. Pokud byste měli zájem stáž zkusit (do CV se taková zkušenost určitě hodí), dejte mi prosím vědět co nejdříve, nahlásím jména zájemců na rektorát.

S pozdravem
Adam Horálek

INFO:

Obecně by se mělo jednat o zájemce, kteří nemají přehnaná očekávání a jsou si vědomi náplně práce stážisty na GK Manchester: https://www.mzv.cz/manchester/cz/o_konzulatu/staze_na_konzulatu/index.html . Agenda GK je zaměřená zejména na konzulární agendu a stážisté by nám měli pomáhat s odbavováním velkého množství klientů (cca polovina pracovní doby). 95% z nich mluví česky, takže znalost mluvené AJ na vysoké úrovní není absolutně nutná. Další část práce bude běžná kancelářská administrativa. Stážisté se ale určitě dostanou i k překladům webu, dokumentů atd. a v neposlední řadě také k vyhledávání informací o místních firmách, přípravě akcí apod.

Zvláštní zájem projevili o studenty na Katedře sociální a kulturní antropologie, zejména studenty zaměřené na romistiku.

Pro tyto studenty bychom určitě našli uplatnění jak pro komunikaci s klienty, tak pro budování spolupráce s charitativními organizacemi, které se věnují práci s těmito skupinami přistěhovalců ve Velké Británii.