NABÍDKA STÁŽE NA GENERÁLNÍM KONZULÁTU ČR V MANCHESTERU

Adam Horálek | August 14th, 2019

Dobrý den všem,

pokud byste měli zájem, oslovil UPa Generální konzulát ČR v Manchesteru s nabídkou stáží pro studenty. Studenti sociální antropologie jsou obzvláště vítáni, ideálně pak ti, kteří směřují k romistickým tématům. Více viz níže. Pokud byste měli zájem stáž zkusit (do CV se taková zkušenost určitě hodí), dejte mi prosím vědět co nejdříve, nahlásím jména zájemců na rektorát.

Adam Horálek

INFO:

Obecně by se mělo jednat o zájemce, kteří nemají přehnaná očekávání a jsou si vědomi náplně práce stážisty na GK Manchester: https://www.mzv.cz/manchester/cz/o_konzulatu/staze_na_konzulatu/index.html . Agenda GK je zaměřená zejména na konzulární agendu a stážisté by nám měli pomáhat s odbavováním velkého množství klientů (cca polovina pracovní doby). 95% z nich mluví česky, takže znalost mluvené AJ na vysoké úrovní není absolutně nutná. Další část práce bude běžná kancelářská administrativa. Stážisté se ale určitě dostanou i k překladům webu, dokumentů atd. a v neposlední řadě také k vyhledávání informací o místních firmách, přípravě akcí apod.

Zvláštní zájem projevili o studenty na Katedře sociální a kulturní antropologie, zejména studenty zaměřené na romistiku.

Pro tyto studenty bychom určitě našli uplatnění jak pro komunikaci s klienty, tak pro budování spolupráce s charitativními organizacemi, které se věnují práci s těmito skupinami přistěhovalců ve Velké Británii.