Najdete nás na:

Havaj 2016

Webmaster | June 19, 2016

havaj

Milí studenti a vyučující,

všem vám děkuji za příjemné setkání na HAVAJi 2016 a těším se na další, doufám, že brzy.

Michaela Zákoutská

Jaké bylo Vítání bažantů 2014?

Webmaster | December 4, 2014
vitani-bazantu-blog

Tradiční Vítání bažantů očima organizátorů:

2. prosince se v Doli klubu v Pardubicích uskutečnilo tradiční uvítací party pro prváky „ Vítání bažantů“. Této akce se zúčastnilo cca 50 lidí z toho 16 prváků. Jelikož nám počasí nepřálo a přineslo nám námrazu, čekali jsme půl hodiny na opozdilce.

read more

Adaptační kurz 2014

Webmaster | October 16, 2014
23

Ani letošní začátek studujního ročníku nemohl chybět již tradiční Adaptační kurz Katedry sociálních věd. Adaptační kurz byl podobně jako minulý ročník rozdělen do 3 dnů, během kterých si budoucí studenti mohli prohlédnout kampus univerzity, seznámit se se svými budoucími spolužáky, poznat město Pardubice, prožít večerní život studenta a také navštívit několik tematických přednášek od vedoucího katedry dr. Michala Tošnera a dr Hany Synkové. Kromě odborných přednášek studenti zhlédli i filmy starších spolužáků – Jirky Tichého, Adély Olejníkové a Láďi Švece.

Z ohlasů studentů, které byly pozitivní, jsme byli rádi, že tato akce má smysl a do budoucna budeme v ní pokračovat. Děkujeme všem zúčastněným studentům, vyučujícím a dalším spolupracovníkům za pomoc s vytvořením letošního ročníku Adaptačního kurzu.

read more

Ukradený meloun v K4

Webmaster | March 18, 2014
LM1_3355

Fotoreport z divadelní hry Ukradený meloun, kterou sehráli studenti Sociální antropologie v pražském studentském klubu K4 pod režijním dohledem doc. Oldřichem Kašparem.

read more

Fotogalerie: Ukradený meloun na Zámku Pardubice

Webmaster | December 19, 2013
Velká-účast-už-je-pomalu-tradicí

Fotogalerie z divadelního představení Ukradený meloun, který sehráli studenti Univerzity Pardubice.

read more

Seminář se Stevem Lichtagem

Webmaster | November 18, 2013

7. a 8. listopadu 2013 poctil Pardubice svou návštěvou světoznámý dokumentarista českého původu Steve Lichtag v rámci blokového kurzu Autorská tvorba.

read more

Ohlédnutí za adaptačním kurzem 2013

Webmaster | October 11, 2013

Adaptační kurz pro obor Sociální antropologie se již pomalu stává tradicí na KSV a tak není divu, že přípravy na letošní ročník započaly už v červnu, tedy celé 3 měsíce příprav, plánování a vymýšlení koncepce. Oproti celo-univerzitního kurzu na Máchově jezeře, kde se sice studenti seznámí mezi sebou, jsme se snažili, aby se na adaptačním kurzu KSV studenti seznámili především se svým oborem – sociální antropologií.

read more

Prezentace knih naší katedry

Webmaster | April 20, 2011

V úterý 12.4.2011 proběhla v prostorách oblíbené studentské restauraci Na Rychtě prezentace a autogramiáda 5 nových knih naší katedry. Akce se konala při příležitosti padesátého výročí prvního letu člověka do vesmíru za doprovodu studentské folklórní skupiny Škúdci Jehovovi.

read more