Ohlédnutí za adaptačním kurzem 2013

Webmaster | October 11th, 2013

Adaptační kurz pro obor Sociální antropologie se již pomalu stává tradicí na KSV a tak není divu, že přípravy na letošní ročník započaly už v červnu, tedy celé 3 měsíce příprav, plánování a vymýšlení koncepce. Oproti celo-univerzitního kurzu na Máchově jezeře, kde se sice studenti seznámí mezi sebou, jsme se snažili, aby se na adaptačním kurzu KSV studenti seznámili především se svým oborem – sociální antropologií.

Adaptační kurz byl rozdělen do 3 dnů, ve kterých se kombinovaly přednášky, promítání dokumentu a seznamovací hry. Hned první den se studenti seznámili s tím, co budou studovat – se sociální antropologií. Do malého úvodu do studia je provedli vedoucí katedry dr. Michal Tošner a dr. Hana Synková. Druhý den se připojili se svými přednáškami dr. Tomáš Ryška a Tomáš Samek, M.A. Třetí den zakončil adaptační kurz  přednáškou dr. Tomáš Boukal.

Jelikož se chceme v pořádání následujících kurzech zlepšovat, udělali jsme si zpětnou analýzu letošního adaptačního kurzu. Prvně několik čísel:

• Kurzu se zúčastnilo 22 studentů prvního ročníku
  • Celkově se kurzu zúčastnilo přes 40 lidí
  • Adaptační kurz 2013 stál 1 200Kč (484 Kč – kurzovné, 316 Kč – stravné, 400 Kč – ubytování)

Kladné ohlasy studentů směřovali především na obsah přednášek, včetně promítaného dokumentu. To, co se povedlo méně, byly zábavné hry, u kterých jsme museli na poslední chvíli trochu improvizovat z důvodu neúčasti 2 lidí ze zdravotních důvodů.

Adaptační kurz chceme i nadále zlepšovat a to i s pomocí studentů. Pokud byste měli nápady nebo byste se rádi zúčastnili organizace dalšího ročníku Adaptačního kurzu, napište nám.