Dr. Scheffel – Domorodci Ati na souostroví Panay

Webmaster | April 29th, 2008

Ve čtvrtek 24. 4. 2008 od 14.00 do 16.00 proběhla mimořádná přednáška na téma Domorodci Ati na souostroví Panay (Filipíny): lovci a sběrači ve 21. století.

Přednášel profesor antropologie Dr. David Scheffel (Department of Sociology and Anthropology > Thompson Rivers University, Kamploops, BC, Canada).

David Scheffel

David Scheffel (*1955) vystudoval socialní a kulturní antropologii v Nizozemí, Anglii a Kanadě. V roce 1988 získal doktorát na McMaster University (Hamilton, Ontario), kde také začal vyučovat.

Po několika letech na University of Alberta (Edmonton) přesel na dneššní Thompson Rivers University (Kamloops, BC), kde je od roku 2006 řádným profesorem antropologie. Výzkumná a publikační činnost zahrnuje kanadské Eskymáky a Indiány, ruské staroobřadce, slovenské Romy a filipinské Ati. Autor dvou monografií a spoluautor tří etnografických filmů.

Fotogalerie

Prohlídněte si krátký fotoreport od Michala Louče. Za poskytnutí fotografií děkujeme!