Lidová škola migrace: Hranice společenství

Webmaster | August 8, 2016

Hosté:
Ľubica Kobová, Ph.D. (filozofka)
Mgr. Jan Blažek (analytik mezinárodních vztahů)

Moderuje Tomáš Samek, Ph.D. (antropolog)

Gender, migrace a rasismus

Webmaster | August 1, 2016

Záznam z přednášky, jež se uskutečnila 10. 3. 2016 v prostorách Městské knihovny Praha

Hosté: Doc. PhDr. Blanka Knotková-Čapková, PhD. a Petra Ezzedine, Ph.D.

Moderátor: Tomáš Samek, Ph.D.

Havaj 2016

Webmaster | June 19, 2016

havaj

Milí studenti a vyučující,

všem vám děkuji za příjemné setkání na HAVAJi 2016 a těším se na další, doufám, že brzy.

Michaela Zákoutská

Den otevřených dveří 19.1.2016

Webmaster | January 23, 2016

Dne 19.1. 2016 jsme zájemcům o studium sociální antropologie na Dni otevřených dveří přiblížili podstatné informace týkající se studia. Z vyučujících vystoupili vedoucí katedry Adam Horálek a Hana Synková. Ti představili Katedru sociálních věd Univerzity Pardubice a poukázali na využití aplikované antropologie. Student Tomáš Vodička uchazečům představil katederní web, Facebook katedry a informační systém STAG. Doktorand Radek Vorlíček posluchače seznámil s možným uplatněním absolventa oboru sociální antropologie. Vizuální antropologii, jedinečný směr ve výuce představil student Jakub Vaněk. Na závěr jsme posluchačům promítli filmovou závěrečnou práci Jakuba Švece s názvem Speciesismus: soucit na bodu nula.

Slavnostní předání sborníku RYTÍŘ Z KOMÁROVA

Webmaster | January 19, 2016

V úterý 12.1. jsme se sešli v Klubu 29, abychom společně s Petrem Skalníkem dodatečně oslavili jeho sedmdesáté narozeniny. Petr Skalník představuje významnou postavu české i světové antropologie, a proto si tuto událost nenechalo ujít mnoho jeho přátel, kolegů i bývalých studentů. V průběhu večera byl oslavenci slavnostně předán sborník antropologických a afrikanistických textů, které reflektují význam této osobnosti.

Adam Horálek v ČT: Čínská politika jednoho dítěte končí

Webmaster | October 27, 2015

Vyjádření vedoucího katedry dr. Horálka k politice jednoho dítě v Číně z České televize můžete zhlédnout zde.

Lákavé slovo identita

Webmaster | August 30, 2015

Článek Tomáše Samka v 15. vydání kulturního čtrnáctideníku A2 si můžete přečíst zde.

Webmaster | July 17, 2015

Nová xenofobie – nenávist k muslimům a Židům v současné Evropě. Přednáší Pavel Barša, moderuje Tomáš Samek, pořádají Multikulturní centrum Praha a Friedrich-Ebert-Stiftung. 3. 6. 2015

Jaké bylo Vítání bažantů 2014?

Webmaster | December 4, 2014
vitani-bazantu-blog

Tradiční Vítání bažantů očima organizátorů:

2. prosince se v Doli klubu v Pardubicích uskutečnilo tradiční uvítací party pro prváky „ Vítání bažantů“. Této akce se zúčastnilo cca 50 lidí z toho 16 prváků. Jelikož nám počasí nepřálo a přineslo nám námrazu, čekali jsme půl hodiny na opozdilce.

Branislav Štefanča na ČT24

Webmaster | November 26, 2014

Absolvent Katedry sociálních věd, Branislav Štefanča, popisuje situaci romů v ubytovnách pro Českou televizi. Celou reportáž najdete na webu ČT24.

Page 1 of 3123»